Wypadanie

Wypadanie

Wypadanie

Nadmierne wypadanie włosów dotyka wielu ludzi w rożnym wieku i wpływa na obniżenie samooceny i powstawanie kompleksów. Utrata włosów szczególnie dotyka kobiet, które czują się nieatrakcyjne. Co zrobić gdy zauważymy coraz więcej włosów na szczotce lub w odpływie wanny lub prysznica? Przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę takiej sytuacji. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, m.

in. wzmożony stres, zła dieta, ciąża, nieprawidłowa gospodarka hormonalna, stan zapalny organizmu, niewłaściwa pielęgnacja włosów, zabiegi fryzjerskie obciążające włosy, ale również czynniki dziedziczne i choroby. W celu określenia przyczyny wypadania włosów niezbędna jest konsultacja trychologa, który przeprowadzi dokładany wywiad z pacjentem oraz badanie jego skóry głowy i włosów. Często zlecamy wykonanie dodatkowych badań, które rozwieją wszystkie nasze wątpliwości.

Dopiero wtedy możemy zaproponować Państwu kompleksowe leczenie, które polega na hamowaniu procesu wypadania osłabionych włosów i stymulowaniu wzrostu nowych. Zazwyczaj polega ono na systematycznym wcieraniu w skórę głowy specjalnych preparatów. Efekty widoczne są już po miesiącu stosowania kuracji, a w cięższych przypadkach po kilku miesiącach leczenia. Oferujemy również szeroki wybór zabiegów przeciw wypadaniu włosów: mezoterapia, naświetlania, elektrostymulacje, zabiegi tlenem, zabiegi dwutlenkiem węgla i wiele innych. Istotne jest również wyeliminowanie czynnika, który przyczynił się do utraty włosów. Współpracujemy z psychologami, endokrynologami, dietetykami i innymi specjalistami, którzy pomogą Państwu w walce ze źródłem problemu.

Zaproponujemy Państwu zmianę diety na taką, która poprawia kondycję włosa. Dieta taka bogata jest w ziarna słonecznika i dyni, siemię lniane, drożdże, ryby czy napar z liści pokrzywy. art-medicina.pl Podpowiemy jakie szampony i odżywki będą przyjazne dla Państwa skóry głowy. Zapraszamy na konsultacje trychologiczną wszystkie osoby, które zauważyły nadmierne wypadanie włosów. Im szybciej uda nam się określić przyczynę Państwa dolegliwości, tym mamy większe szanse na całkowite wyleczenie, ponieważ aby włosy odrosły niezbędna jest ich stymulacja – nieaktywne mieszki włosowe obumierają.

Artykuł dzięki: